Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus vestibulum erat at neque fermentum, in auctor justo hendrerit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce id felis tempor, mollis ligula ac, iaculis massa. Aliquam nec mollis neque, eget laoreet nibh. Vivamus dictum tempor enim, a porttitor dui lacinia vitae.

1672 Comments

AUTORYZOWANY SERWIS TELEWIZJI CYFROWEJ

montaż anten satelitarnych
Podkowa Leśna, Błonie, Komorów, Łomianki, Legionowo, Otwock, Pruszków, Wołomin, Warszawa, Zielonka, Piastów, Sulejówek, Konstancin, Ożarów Mazowiecki, Grodzisk Mazowiecki, Raszyn, Piaseczno, Babice, Płochocin, Mińsk Mazowiecki, Marki

SERWIS TECHNICZNY CANAL+ WARSZAWA

W wielu marketach budowlanych można kupić uchwyty do zamocowania telewizora na ścianie, do wyboru są proste modele bez regulacji oraz z możliwością przesuwania w pionie i poziomie, dodatkowo w droższych konstrukcjach można z tyłu zamontować dekoder Canal+ tak aby nie robić dla niego oddzielnej półki, dzięki temu zaoszczędzimy miejsce i zyskamy na wyglądzie zestawu multimedialnego. Do takiego mocowania najlepszy będzie dekoder o małym rozmiarze, idealnym wyborem będzie DualBox+, sprzęt posiada wyjście optyczne oraz hdmi nie ma natomiast eurozłącza co w czasach HD i 4K nie ma już żadnego uzasadnienia. Możemy natomiast podłączyć przez złącze USB mały dysk twardy do nagrywania kanałów telewizyjnych w celu późniejszego odtworzenia.

Ilość głosów: 140 | Ocena: 4.9

Jak zwiększyć ilość kanałów z naszej anteny satelitarnej


Antena satelitarna Canal+ daje nam dostęp do kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych po polsku i kilkuset zagranicznych, niestety na satelicie Hotbird, z którego nadają polskie platformy cyfrowe, nie ma dużo atrakcyjnych programów z europy zachodniej. Tutaj potrzebny jest dostęp do satelity Astra na pozycji 19E gdzie nadają kanały niemieckie, francuskie, hiszpańskie i kilka w języku angielskim. Na szczęście dekodery Canal+ mają w swoim menu możliwość ustawienia odbioru z dodatkowego konwertera ustawionego na Astrę, nazywa się to DiseqC i jest to pewien rodzaj komunikacji między dekoderem a urządzeniami peryferialnymi zamontowanymi przy antenie satelitarnej.

Jak odbierać sygnał z satelity Astra


Mamy dwie opcje, albo dwie niezależne anteny satelitarne, albo jedna antena cyfra.tv i dwa konwertery zamontowane pod pewnym kątem względem siebie. Pierwsze rozwiązanie jest najlepsze jeśli chodzi o jakość sygnału, ale kosztowne i nie zawsze możliwe, w drugim przypadku można wykorzystać już istniejącą antenę dokładając tylko jeden konwerter na specjalnym uchwycie. Takie uniwersalne mocowania do tzw. "zeza" można zakupić na portalach aukcyjnych oraz w hurtowniach elektronicznych na terenie Warszawy (polecamy giełdę elektroniczną przy ul. Wolumen), konwerter który dokupujemy powinien mieć tyle samo wyjść co obecnie używany. Potrzebujemy jeszcze przełączniki DiseqC w ilości równej wyjściom w konwerterze.

Konwerter Monoblock jako prostsze rozwiązanie


W miejsce dwóch konwerterów można zakupić konwerter o nazwie "Monoblock", jest to konstrukcja z dwoma promiennikami ustawionymi pod stałym kątem oraz przełącznikami wewnątrz obudowy. Minusem takiego rozwiązania jest brak regulacji kąta między konwerterami ale przy standardowych antenach cyfra.tv o rozmiarze 80 cm sprawdzają się nadzwyczaj dobrze. Wystarczy zdjąć stary konwerter, zamontować nowy i po sprawie.

Konfiguracja dekodera do odbioru satelity Astra


Należy wejść w MENU, wyszukać konfigurację anteny, włączyć DiseqC i ustawić satelitę Hotbird jak A(1) a Astrę jako B(1), jeśli antena jest ustawiona prawidłowo, od razu po zapisaniu ustawień otrzymamy dostęp do kilkuset nowych kanałów telewizyjnych.